פרופ' חנן אלכסנדר בהצגה בסמינר על חינוך אתי בחסות GHFP

תמונה מהסמינרהפקולטה לחינוךהמשתתפים בהצגת הסמניר מברכת את פרופ' חנן אלכסנדר, דיקן הפקולטה, על שהתמנה בין כ- 11 חוקרים ברחבי העולם שהוזמנו להשתתף בסמינר החשוב לחינוך אתי, ב-Highley Manor (משכן המסורתי למשפחתו של המשורר הורמתי הידוע Percy Bysshe Shelley ) אשר במחוז סאסקס שבאנגליה, בחסות הקרן לשלום (Guerrand-Hermès Foundation for Peace (GHFP.

הסמינר שנערך בין ה 8-9 במאי התמקד בבחינה מעמיקה של השאלה - 'כיצד ניתן לספק לצעירים תהליכים והתנסויות חינוכיים על מנת להגביר את המודעות, הרגישות והמוטיבצייה האתיות בהקשר של מערכות חינוך ציבורית?'. מודעות אתית שכזו, נכתב בתיאור הסמינר, עוסקת בהערכה אוהדת של נקודות מבט, רגשות, פרספקטיבות והתנסויות של אנשים אחרים כמו גם בדאגה לאחרים בסביבתנו ולאלו הרחוקים ושונים מאיתנו. הסמינר כלל דיונים בעלי מיקוד תיאורטי ופרקטי לגבי השינויים הנחוצים במוסדות חינוך עבור תמיכה בתלמידים בתהליך הפיכתם לבעלי מודעות, רגישות ומוטיבציה אתיות גבוהות.

הקרן לשלום (Guerrand-Hermès Foundation for Peace (GHFP מהווה צוות חשיבה בינלאומי ומכון לחקר השלום. עבודת הקרן מעוגנת באמונה ששלום הוא מושג אנושי הניתן להשגה רק כאשר אנשים נמצאים בקשר עם אנושיותם. בהשראת אמונה זו, מטרת הקרן היא לבחון דרכים לשגשוג אנושי של אינדיבידואליים וקהילות ולקדם שינוי חברתי רחב.

לאתר האגודה לחצו כאן (בחלון חדש)

Menu