2012-2013 | 2013-2014 | 2014-2015

ברכות לסטודנטים מצטייני מ.א וב.א בחוג למנהיגות ומדיניות בחינוך

החוג למנהיגות ומדיניות בחינוך מברך את כל בוגרי ומוסמכי החוג שחגגו את סיום התואר בשנה"ל תשע"ד.

החוג ציין במפגש מיוחד שהתקיים ב 23.6.14 את הישגיהם של הסטודנטים המצטיינים.

ביקור של סטודנטים מהמגמה לניהול מערכות חינוך בבית הספר היסודי חיוואר בחיפה

 סיור בביה״ס חיוואר בחיפהבמסגרת הפרקטיקום, סטודנטים מהמגמה לניהול מערכות חינוך ביקרו ב- 30.4.14 בבית הספר היסודי חיוואר בחיפה. את הביקור הובילה גב' אמירה נאסר, מנהלת ביה"ס. הדגש שניתן בביקור זה היה על ההבחנה שבין מנהל בית ספר למנהיג חינוכי, תוך רצון להתחקות אחר מאפייניו של מנהל פורץ דרך.

יום עיון לסיכום תכנית הכשרת המורים: המורה החדש במפגש עם תלמידים בעלי צרכים מיוחדים המשולבים בכתה הרגילה

pds event 2014יום העיון השנתי של מסלול הכשרת המורים בחוג ללמידה, הוראה והדרכה, בפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה, לסיכום שנת האימונים בהוראה בדגם ה-PDS  (PROFESSIONAL DEVELOPMENT SCHOOL) התקיים ב- 20 במאי והוקדש השנה לנושא " המורה החדש במפגש עם תלמידים בעלי צרכים מיוחדים המשולבים בכתה הרגילה".

יום העיון השנתי של המגמה לחקר החינוך האלטרנטיבי: "אהבה, ביקורת והתנגדות - פרקטיקות של שינוי בחינוך" 26.5.14

love-cr1ביום שני ה-26.5.14, התקיים יום העיון השנתי של המגמה לחקר האלטרנטיבות בחינוך, בשיתוף עם המרכז לפדגוגיה ביקורתית. יום העיון עסק בקשת של סוגיות עכשוויות, הנוגעות לצורות חינוכיות פורצות דרך, המבקשות לאתגר את החינוך הקיים, ולהציב לו אלטרנטיבה, מנקודות מבט מגוונות: פדגוגיות, היסטוריות, פילוסופיות, חברתיות, ואחרות.

אירוע הצגת פוסטרים של הסטודנטים בקליניקה למנהיגות ומדיניות בחינוך 28.5.14

 ביום רביעי 28/5/14 התקיים אירוע הצגת פוסטרים של הסטודנטים בקליניקה למנהיגות ומדיניות בחינוך.

הפוסטרים של הסטודנטים הציגו את תהליכי המחקר שביצעו לאורך שנת הלימודים במסגרת הקליניקה: איתור סוגיה חינוכית-חברתית,תיאור ארגון או עמותה או גוף ציבורי שמתמודד עם הסוגייה, והצעת חלופות לפתרון.

דברי הברכה של ד"ר דבי גולדן בכנס "יצירה ערבית פלסטינית: תיאטרון, מוסיקה, אמנות פלסטית" 12-14.5.14

 debbi-goldenבין התאריכים 12-14 מאי 2014, התקיים כנס בחסות הפקולטה למדעי הרוח וביה"ס לאמנויות, אוניברסיטת חיפה, בנושא "יצירה ערבית פלסטינית: תיאטרון, מוסיקה, אמנות פלסטית". ד"ר דבי גולדן, ראש המגמה לחינוך, חברה ותרבות, נשאה דברי ברכה בערב הפתיחה.

בכנס עצמו השתתף ד"ר איימן אגבאריה, אף הוא חבר סגל במגמה לחינוך חברה ותרבות.

התערוכה "הפקולטה לחינוך חוגגת 40" נפתחה בגלריית הרוח הישראלית

 pics-artהפקולטה לחינוך מזמינה את הקהל הרחב לתערוכה "הפקולטה לחינוך חוגגת 40" שנפתחה בגלריית הרוח הישראלית (בכניסת בנק הפועלים לבנין הראשי).
אוצרת התערוכה: ד"ר תמי אלמוג.

ניתן לצפות בתערוכה גם באתר "אנשים ישראל - המדריך לחברה הישראלית"
http://www.peopleil.org/AlbumCategory.aspx?pageID=piGalleries&cId=93&aId=1

קול קורא: תערוכת צילומים - הפקולטה לחינוך חוגגת 40

call-4-photo-40-years-poster2webקהילת הפקולטה (סגל וסטודנטים) וקהילת האוניברסיטה מוזמנים לצלם ולשלוח תמונות מהווי הפקולטה: סיטואציות של למידה/הוראה, התנסויות מעשיות, פעילויות בקהילה, כיתות, מעבדות, סמינרים, קפיטריה וחברותא. הסגל מוזמן גם לשלוח תמונות מהעבר הקרוב והרחוק. התמונות הנבחרות יוצגו (עם קרדיט לצלם/ת) בגלריית "הרוח הישראלית" - בכניסת בנק הפועלים,
בבניין ובאתר הפקולטה ובאתר "אנשים ישראל - המדריך לחברה הישראלית".

את הצילומים יש לשלוח עד ל: 1.5.2014 בפורמט Jpeg (בליווי תיאור מילולי קצר, שם הצלם/ת ושנת הצילום) לדברת קנצוקר במייל: dkantso1@univ.haifa.ac.il

לצפייה במסמך המלא לחץ כאן

ד"ר לטם פרי-חזן התראיינה לתכנית 'הכול דיבורים' ברשת ב' בנושא סמכות בית ספרית במגזר הדתי

lotem-perry-hazanד"ר לטם פרי חזן, מהחוג למנהיגות ומדיניות בחינוך, התראיינה לתכנית "הכל דיבורים" ברשת ב' בעקבות מקרה בו מנהלת בית ספר דתי חיפשה בטלפונים של תלמידות תמונות בהן הן לובשות מכנסיים בשעות אחר הצהריים. ד"ר פרי-חזן שוחחה עם עודד שחר על גבולות סמכויותיו של בית ספר מוכר שאינו רשמי לדרוש מהתלמידות הלומדות בו כללי התנהגות החלים בשעות שלאחר הלימודים.

ניתן להאזין לראיון בקישור הזה (בחרו את תכנית "הכל דיבורים" עם עודד שחר מיום 7.4):
http://www.iba.org.il/bet/bet.aspx?type=aod

(החל מדקה 1:41).

 

יום העיון השנתי של המגמה לביבליותרפיה בחוג לייעוץ והתפתחות האדם "הקול השלישי"

דוד גרוסמן ודנה אמיר ביום העיוןיום העיון השנתי של המגמה לביבליותרפיה התקיים ביום 25.3.14. יום העיון, שנכחו בו כשלש מאות איש, הוקדש השנה למושג "הקול השלישי" וליצירתה של ד"ר רחל צורן היוצאת השנה לגמלאות.
המושב הראשון אירח את הסופר דויד גרוסמן לשיחה עם ד"ר דנה אמיר.

ברכות לד"ר דנה אמיר על הוצאת ספר השירה "כל שמותי" בהוצאת הקיבוץ המאוחד

 all-my-names1הפקולטה לחינוך מברכת את ד"ר דנה אמיר, מהחוג לייעוץ והתפתחות האדם על הוצאת ספר שירה חדש "כל שמותי" בהוצאת הקיבוץ המאוחד.

על הספר "כל שמותי":
מבחר מרשים זה מכל ספרי השירה  של דנה אמיר כולל גם חטיבת שירים חדשה, ומאמר על השירה בעקבות קריאה באלגיות דואינו לרילקה. המבחר פורש את התפתחותה של שירת אמיר מספר לספר, ובד בבד מאפשר לעמוד על האופייני לשירה זו בכל גלגוליה:  זוהי שירה דיאלוגית מובהקת,  אינטימית וחשופה.  השילוב האופייני לאמיר, בין רגש לתבונה ובין עדינות למבט חודר, מזדקק כאן לכדי ליריקה צלולה, עילאית, ומניב מחזור יפהפה ומרגש, מן היפים שנכתבו בעברית.
(מתוך דברי השופטים שזיכו את כתב היד של הספר בפרס אקו”ם)

ד"ר תמי אלמוג תרצה בוועידת החינוך ה-2 של מחוז צפון במשרד החינוך על דור ה-Y הישראלי: כיצד הם לומדים ועובדים (או שלא)?

tamar-almogד"ר תמי אלמוג, מהחוג ללמידה, הוראה והדרכה תרצה במסגרת וועידת החינוך השנייה של מחוז צפון במשרד החינוך שתתקיים ב 3.4.14 בין השעות 8:00-15:00 בנצרת.

הועידה היא במעמד שר החינוך, הרב שי פירון, מנכ"לית משרד החינוך ואנשי מטה, והיא מיועדת לאנשי חינוך ואנשי ציבור, ובכללם מנהלי בתי ספר, מפקחים, ראשי רשויות מקומיות, מנהלי מחלקות חינוך, מנהלי קרנות, אנשי אקדמיה ותעשיינים מובילים באזור (סה"כ כ-1000 איש).

לחץ כאן לצפייה בהזמנה

מפגש של מרצי ותלמידי התואר השני מהמגמות ניהול מערכות חינוך וחינוך, חברה ותרבות, בחוג למנהיגות ומדיניות בחינוך

ב-12.3 התקיים מפגש ראשון של כל מרצי ותלמידי התואר השני מהמגמות ניהול מערכות חינוך וחינוך, חברה ותרבות, בחוג למנהיגות ומדיניות בחינוך. במפגש דנו בהיבטים שונים של מצוינות בחינוך בסביבות מורכבות או מאתגרות (שכונות מעוטות יכולת, אוכלוסיות מוחלשות וכד').

יום שיא מדעי של המחלקה ללימודי המשך והתפתחות מקצועית, בפקולטה לחינוך בשיתוף עם עיריית חיפה 23.2.14

יום שיא

ביום א' ה- 23.2.14 קיימה המחלקה ללימודי המשך והתפתחות מקצועית בחינוך "יום שיא מדעי" לתלמידי חטיבה עליונה המשתתפים בתוכנית "מצוינות במדעים" מטעם עיריית חיפה.

ביום זה השתתפו כ – 350 תלמידי כיתות י' – י"א, מורים ומנהלי בתי ספר מהעיר חיפה.

יום זה הוא פרי של שיתוף פעולה בין הפקולטה לחינוך, המחלקה ללימודי המשך והתפתחות מקצועית בחינוך לבין המחלקה להעצמה חינוכית בעיריית חיפה.

יום השיא נפתח במושב מליאה באולם הכט, בברכות של מר שמואל גנץ, מנכ"ל עיריית חיפה, מר שי אבוחצירא, סגן ראש עיריית חיפה ומחזיק תיק הנוער והצעירים, מר פיני וגמן, מנהל מערכת החינוך והרווחה בעיריית חיפה וד"ר ורדה טלמון, ראש המחלקה ללימודי המשך והתפתחות מקצועית בחינוך.

שתי הרצאות המליאה ניתנו על ידי מר איליון תירוש, יו"ר ומייסד עמותת "יובלים",  בנושא "מהייטק לאחריות חברתית" וד"ר רועי צזנה, ד"ר לננו-טכנולוגיה בנושא "עידן העצמה אישית: ממחשבים לבני אדם ובחזרה".

בהמשך נחשפו התלמידים לעשייה האקדמית באוניברסיטה בתחומי המדעים השונים. כל תלמיד השתתף בשתיים מהסדנאות הבאות: חקר הזיכרון, הכימיה שבהתאהבות, מסע אל המוח, ביומי מקרי, תופעות גיאולוגיות בכדור הארץ, תעלומת הניטרינו והקשר של מיקרובים בטיפות מי ים להתחממות כדור הארץ.

את הסדנאות העבירו אנשי סגל ודוקטורנטים מחוגים שונים באוניברסיטה.

ניתן להתרשם מהאווירה הנעימה ומהתעניינות התלמידים במצגת הבאה.

יום זה הוא חלק מפעילות המתקיימת במהלך השנה כולה של ימי מדע לתלמידים בחטיבות הביניים ובחטיבות העליונות מכל רחבי הארץ.

ברכות לד''ר מיה בניש-וייסמן על ההזמנה להשתתף בסמינר אקדמי בינלאומי מוביל בשבדיה בנושא התפתחות זהות

Maya-Benish-Wiseman

111

הפקולטה לחינוך מברכת את ד"ר מיה בניש-וייסמן, מהחוג לייעוץ והתפתחות האדם, על ההזמנה המכובדת להשתתף בסמינר אקדמי בינלאומי אשר יתקיים בשבדיה, במהלך חודש נובמבר וימנה עשרים וחמישה חוקרים מרחבי העולם. הסמינר יעסוק בנושא של התפתחות הזהות וכותרתו: “Identity development in perspective: What are the challenges for the future?”

הפקולטה שמחה על ההזדמנות של ד"ר בניש-וייסמן להשתתף בפורום בינלאומי זה ומאחלת לה בהצלחה.

ברכות לד"ר מיה בניש-וייסמן על ההזמנה להשתתף בסמינר אקדמי בינלאומי מוביל בשבדיה בנושא התפתחות זהות

111

הפקולטה לחינוך מברכת את ד"ר מיה בניש-וייסמן, מהחוג לייעוץ והתפתחות האדם, על ההזמנה המכובדת להשתתף בסמינר אקדמי בינלאומי אשר יתקיים בשבדיה, במהלך חודש נובמבר וימנה עשרים וחמישה חוקרים מרחבי העולם. הסמינר יעסוק בנושא של התפתחות הזהות וכותרתו: “Identity development in perspective: What are the challenges for the future?”

הפקולטה שמחה על ההזדמנות של ד"ר בניש-וייסמן להשתתף בפורום בינלאומי זה ומאחלת לה בהצלחה.

ברכות לד''ר מיה בניש-וייסמן על ההזמנה להשתתף בסמינר אקדמי בינלאומי מוביל בשבדיה בנושא התפתחות זהות

mayabw-couns

111

הפקולטה לחינוך מברכת את ד"ר מיה בניש-וייסמן, מהחוג לייעוץ והתפתחות האדם, על ההזמנה המכובדת להשתתף בסמינר אקדמי בינלאומי אשר יתקיים בשבדיה, במהלך חודש נובמבר וימנה עשרים וחמישה חוקרים מרחבי העולם. הסמינר יעסוק בנושא של התפתחות הזהות וכותרתו: “Identity development in perspective: What are the challenges for the future?”

הפקולטה שמחה על ההזדמנות של ד"ר בניש-וייסמן להשתתף בפורום בינלאומי זה ומאחלת לה בהצלחה.

ברכות לפרופ' מרים בן פרץ על היבחרותה המכובדת לעמיתת ה- American Educational Research Association לשנת 2014

miriam-ben-peretzmiriam-ben-peretzהפקולטה לחינוך מברכת את פרופ' (אמריטה) מרים בן פרץ, כלת פרס ישראל, מהחוג ללמידה, הוראה והדרכה על היבחרותה לעמיתת ה- American Educational Research Association (AERA)
התואר המכובד ניתן לציון פעילותה המחקרית המצויינת של פרופ' בן פרץ כדוגמא ומופת לכל דורות החוקרים בארגון.
הענקת התואר תערך בטקס חגיגי במהלך הכנס השנתי של ה AERA בחודש אפריל בפילדלפיה.

הפקולטה לחינוך שמחה על הישיגה המרשים מיני רבים של פרופ' בן פרץ ומתכבדת על חברותה בין שורותינו בסגל הפקולטה.

 

ד"ר לטם פרי-חזן בתגובה לכתבה על תקצוב בתי ספר לחינוך מיוחד במגזר החרדי

בכתבה שפורסמה ב- 8.2.14 בחדשות מעריב NRG lotem-perry-hazanבנושא בית הספר החרדי לחינוך מיוחד בירושלים, "לב טהור", הגיבה ד"ר לטם פרי מהחוג למנהיגות ומדיניות בחינוך כי כי בהעדר זרם חינוך ממלכתי חרדי, התלמידים החרדים חייבים ללכת לבתי ספר בבעלות פרטית ואין להם אופציה אחרת. העובדה הזו משליכה על תקצוב החינוך הפרטי, על לימודי הליבה, על העסקת המורים ועל נושאים רבים נוספים שיש להם השפעה כלל-מערכתית.
לקריאת דבריה המלאים והכתבה בשלמותה בקישור: http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/550/301.html?hp=1&cat=402&loc=7

ברכות לפרופ' אדיר כהן על הוצאת ספרו החדש 'אוהל על הים' בהוצאת אמציה

adirc-book

Tent-on-the-beachהפקולטה לחינוך מברכת את פרופ׳ אדיר כהן ושמחה על הוצאת ספרו החדש תחת הכותבת 'אוהל על הים', בהוצאת אמציה.

 הספר הוא אוטוביוגרפה המעלה גיבורים, החיים את ההוויה הישראלית, מתמודדים איתה, מותחים ביקורת קשה על החינוך, המנהיגות, החברה ומערכת הערכים המתמוטטת בישראל.


רומאן-פסיפס שהוא המשך ישיר לכתיבתו הפילוסופית, הפסיכולוגית והטיבולית של המחבר, ההולמת את התפיסה ש״גם הרומנטיקן וגם הפילוסוף אינם אלא כותבי אוטוביוגרפיות, שניהם כותבים את וידוייהם, שניהם מספרים את הגות נפשם״ (לודוויג לואיסון).
הספר מתמקם בזכות להלך על הים ומעלה את הפגישה בין החולמים ובין מיצגיה של המציאות.
הספר חושף ריבוי פניהם של גיבוריו ומאירם הארה פסיכולוגית תוך התמודדות עם המחלה והמוות, השבר הנפשי, הבדידות, החלומות שנגוזו, מחלת נפש וכדומה.


הספר משלב טכניקות כתיבה רבות (יומנים, מכתבים, פרקי שירה, קטעי הגות, קטעי וידוי וכדומה).

Menu