ד״ר אריה קיזלהפקולטה לחינוך מברכת את ד"ר אריה קיזל, ראש החוג ללמידה, הוראה והדרכה בפקולטה לחינוך אשר נבחר באחרונה לחוקר-עמית בקתדרה של אונסקו לפילוסופיה עם ילדים, אליה מתקבלים חוקרים בעלי שם בתחום מרחבי העולם.

ד"ר קיזל הוא מומחה בפילוסופיה עם ילדים, פרסם בשנים האחרונות שורה של מאמרים בכתבי-עת אקדמיים ופרקים בספרים בנושאים כמו פילוסופיה עם ילדים, דיאלוג בקהילת חקר פילוסופית עם צעירים, משמעות המוות בעיניהם של בני נוער וילדים, רגישות פילוסופית חברתית-כלכלית של ילדים בקהילת חקר פילוסופית והבנייתה של זהות לילדים מאוכלוסיות מוחלשות ומודרות בקהילת חקר פילוסופית. הוא מנחה מספר עבודות מחקר (תזה) לסטודנטיות בתואר שני במסגרת המגמה לחקר החינוך האלטרנטיבי בנושאים הקשורים לפילוסופיה עם ילדים.

ד"ר קיזל הוא חבר הנהלת האגודה הישראלית לפילוסופיה עם ילדים וחבר האגודה הבינלאומית לפילוסופיה עם ילדים, האגודה האמריקאית לפילוסופיה בבתי ספר והאגודה האוסטרית לפילוסופיה עם ילדים. בקיץ הקרוב יציג את מחקרו בנושא "פילוסופיה עם ילדים: על תפיסת ילדים את החיים הנמשכים באתרי זיכרון באינטרנט" בכנס הבינלאומי של המרכז לקידום פילוסופיה עם ילדים באוניברסיטת מונקלייר בניו-יורק.
בנוסף לכך הוא משמש יועץ בענייני פילוסופיה דיאלוגית עם ילדים ונוער לבתי ספר ברחבי הארץ.

Menu